WhatsApp Destek
ANASAYFA /

Kızgın Yağ Kazanları

Kızgın Yağ Kazanı Nedir?

Kızgın yağ kazanları özel termal yağ kullanarak ısıtma işlemlerini gerçekleştiren kazanlardır. Kazanın bir ucunda yağın ısıtıldığı hazne bulunurken diğer tarafta ise yanma sonucu ortaya çıkan dumanın tahliye edilmesi için baca düzeneği mevcuttur. Maliyetinin uygun olması ve verimliliğinin yüksek olması nedeniyle birçok farklı sektörde kızgın yağ kazanı tercih edilmektedir.

Kızgın Yağ Kazanı Nerede Kullanılır?

Kızgın yağ kazanları yaygınlaşmadan önce otomotiv, tekstil ve benzeri endüstrilerde buhar kazanları yaygın olsa da daha sonrasında bunun yerini kızgın yağ kazanları almaya başladı. Kızgın yağ kazanı ısıtma ihtiyacının olduğu her alanda kullanılabilir. Özellikle yüksek ısılara ulaşılması gereken durumlarda kızgın yağ kazanları öncelikli tercihlerden biri olmaktadır.

Kızgın Yağ Neden Kullanılır?

Kızgın yağ kullanımının en önemli nedeni verimli olmasıdır. Akışkan sıvılarla ısı üretilmek istendiğinde verimli yapılarıyla termal yağlar ön plana çıkar. Çünkü yağlar çok hızlı bir şekilde yüksek ısılara ulaşabilir ve buharlaşma olmaz. 350 derece seviyesinde ısılara kadar ulaşabilen kızgın yağlar; maliyet, kolay kullanım ve ulaşılabilirlik anlamında da avantajlıdır.

Kızgın Yağ Kazanı Fiyatları Nelerdir?

Kızgın yağ kazanı fiyatları birçok farklı nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyatların değişken olmasındaki en büyük sebep ise kazanın kapasitesidir. Kapasite yükseldikçe fiyat da buna bağlı olarak değişir. Ayrıca kazanın sunduğu diğer özellikler de fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar. Kızgın yağ kazanı fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kızgın Yağ Kazanı Modelleri

Akışkan Yataklı Kızgın Yağ Kazanı katı yakıt yakmaya uygun dizayn edilmiş, tam otomatik kontrollü, yüksek verimli, çevre dostu ve su borulu kazanlardır. Katı yakıt ile enerji üretimi ihtiyacı olan durumlarda kızgın yağ kazanlarının kullanımı oldukça verimlidir. Kendi içinde de ayrılan kızgın yağ kazanları modelleri ve fiyatları hakkında detaylar için kategorilere göz atabilirsiniz. 
haberiniz olsun
Bültenlerimize üye olarak haberlerimizi takip edebilirsiniz.
bizi takip edin
fabrika iletişim
Hacı Mustafa Mahallesi GMK Bulvarı No:140/A Adana Yolu Üzeri 7. km 46080 Onikişubat/Kahramanmaraş
merkez ofis
ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH ÇOBANÇEŞME E-5 YAN YOL CD BAKIRKÖY Route İstanbul, Blok B No.25
Hisarmak © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.